رفتن به محتوای اصلی
گجت

عینک‌ هوشمندی که با ازدست رفتن تمرکز، تیره و تاریک می‌شود

0 3 بازدید
دوشنبه، 15 دی 1399

یک شرکت آمریکایی با نام ناربیس (Narbis) توانسته با ساخت یک عینک هوشمند و منحصر به فرد با هدف تشویق به تمرکز مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار بگیرد، این عینک هنگام از دست‌رفتن تمرکز تیره و تاریک می‌شود و مجدّد با برگشت تمرکز کاربر، به حالت اولیه خود باز می­گردد، این حالت دقیقاً شباهت زیادی به لنزهای فتوکرومیک دارد که با قرار گرفتن در آفتاب، عینک معمولی را به یک عینک آفتابی تبدیل می­کنند.

این عینک هوشمند برگرفته از مدل روان‌شناختی پاداش و تنبیه و مبتنی بر الگوهای مغزی، معروف به نظریه‌ی شرطی‌سازی عامل که از 50 سال پیش مورد استفاده قرار گرفته، می­باشد، نظریه‌ی شرطی‌سازی عامل به‌دست بی‌.‌اف. اسکینر توسعه پیدا کرده بطوریکه فرد از طریق آن میتواند ارتباطی را بین یک رفتار خاص و یک نتیجه برقرار سازد.

عینک هوشمند

عینک ناربیس از طریق سه حسگر هوشمند، آرامش، حواس‌پرتی و تمرکز کاربر را ردیابی می­کند، بدین ترتیب با از دست رفتن تمرکزشخص، شیشه های عینک تیره وتار و با آرامش یافتن او مجدّد شیشه ها روشن و شفاف خواهند شد، توصیه شرکت نارییس به کاربران خود این است که هفته ای 2 تا 3 بار به مدّت 30 دقیقه این عینک را مورد استفاده خود قرار دهند.

نارییس بعد از گذشت 4 سال از جمع آوری کمک های مالی برای ارتقاء عینک خود گفت، کاربران می­توانند هم اکنون این گجت را به همراه یک جفت عینک، یک حسگر امواج مغزی و یک مچ‌بند کنترل کننده دریافت کنند، حسگر امواج مغزی وظیفه تشخیص نوسانات مربوط به فعالیّت مغز را دارد و به کاربر کمک می­کند تا تمرکز خودش را از دست ندهد، این وسیله منجر به توّجه بیشتر کاربر در طولانی مدّت می­شود، همچنین  میتواند نقش پررنگی در کمک به افراد بیش فعّال داشته باشد.

عینک هوشمند تمرکز

دوون گرکو؛ مدیرعامل شرکت ناربیس به Digital Trends گفت:

از دوران جوانی در کنار پدرم که یک روانشناس بالینی بود، کار کردم، او در کلینیک‌های خود از فناوری نوروفیدبک استفاده می‌کرد،  من می‌دیدم که پدرم به افراد بی‌شماری کمک می‌کند تا زندگی و سلامت خود را با این فناوری قدرتمند بهبود ببخشند، بنابراین  از اواخر دهه‌ی ۹۰ با کمک پدرم موفّق به ساخت و توسعه‌ی انواع مختلفی از فناوری نوروفیدبک شدم که در نتیجه پایه ناربیس را شکل داد، به گفته گرکو، غیرممکن‌بودن استفاده از این فناوری در شرایط واقعی، یکی از ضعف های این کار به شمار می­رفت، زیرا این وسیله برعکس محصولات قبلی نیازی به نگاه کردن یا گوش دادن نداشت.

در ادامه او افزود، یکی از اهداف بلندمدت من این بود که بتوانم فناوری نوروفیدبک را به‌طورهمه‌جانبه‌تری طراحی کنم تا راهی برای ترکیب آن با زندگی واقعی در شرایط واقعی باشد، به گفته گرکو عینک نارییس یکی از محصولات هیجان انگیز است که به افراد کمک می­کند تا روی فعالیّت های خود تمرکز بیشتری به خرج دهند، امّا سوال اینجاست که ایا این فناوری ها می­توانند واقعا تغییری را در انسانها ایجاد نمایند؟!! نظر شما چیست؟

 

طراحی هدست واقعیت افزوده سامسونگ را در این تصاویر ببینید

طبق گزارشات به دست آمده، سامسونگ غول کره¬ای قصد دارد اینبار در زمینه واقعیت افزوده به رقابت با دیگر شرکت¬ها بپردازد، سامسونگ در کنار توسعه اپل برای عینک هوشمند خودش، توانسته با طراحی یک هدست واقعیت افزوده، گجت جدید خود را به رخ دیگر محصولات هوشمند بکشد.

معرفی اسپیکر هوشمند هواوی ؛ بلندگوی مجهز به هوش مصنوعی با قیمت مناسب

خانه های هوشمند که توانایی راحت کردن زندگی را دارند و گجت های مرتبط با آن را میتوان روندی برای جذب افراد و استفاده آنها از این تکنولوژی ها دانست که در همین مسیر سمیناری که در شانگهای چین برگزار شد، در کنارمعرفی گوشی های هواوی میت 20، از اسپیکرهای هوشمند هواوی نیز رونمایی شد.

صفحه نمایش تا شونده ، نمایشگر ۲۴ اینچ قابل اتصال به لپ تاپ، گوشی و دیوایس ها

طراحی این گجت هوشمند با نام SPUDیا Spontaneous Pop-up Display با داشتن یک صفحه نمایش 24 اینچی قابل حمل، رزولوشن با کیفیت که از طریق کابل HDMI و یا به روش وایرلس میتواند، به آسانی به سایر دستگاه ها از جمله: گوشی های هوشمند و رایانه ها متصّل گردد، نمونه ای از گجت های پیشرفته میباشد که ویژگی برتر آن را میتوان قابل حمل بودن آن هماند یک کتاب دانست.

معرّفی بلندگوی هوشمند «ساند ایکس» به همراه دو تلویزیون هوشمند جدید هواوی

شرکت هواوی در یک رویداد بزرگ که در شهر شانگهای چین برگزار شد، از جدیدترین تبلت خود با نام میت‌پد پرو (MatePad Pro) ، دو لپ‌تاپ میت‌بوک دی 14 و 15، دو تلویزیون هوشمند و یک بلندگوی هوشمند با نام ساند ایکس (Sound X) رونمایی کرد، در ادامه با آنلاک آیدی همراه باشید.

افزودن دیدگاه جدید