رفتن به محتوای اصلی
سرگرمی

سخت ترین کوه های جهان برای کوهنوردی

0 10 بازدید
سه شنبه، 7 بهمن 1399

هر یک از ما برای گذراندن اوقات فراقت خود، به طور حتم تصمیمات مختلف و گوناگونی میگیریم که میتوانند مرتبط با موقعیت جغرافیایی که در آن زندگی میکنیم و یا به هر دلیل دیگری با هم  متفاوت باشند. اما به جرئت می توان گفت؛ کوهنوردی یکی از آن تصمیم هایی است که اغلب ما به دنبال آن خواهیم رفت.

اما طبیعتا هر یک از ما قادر به کوهنوردی از کوه های بزرگ و مرتفع نیستیم و تنها افراد آموزش دیده با استفاده از تجهیزات لازم می توانند در این زمینه اقدام کنند و با این حال توصیه می شود به هیچ وجه بدون آموزش های لازم اقدام به کوهنوردی نکنید چرا که یک اشتباه ممکن است آخرین اشتباه باشد.

با این حال کوه های مختلفی در سرتاسر جهان وجود دارند که کوهنوردی و صعود از آنها کار هر کوهنوردی نیست و قطعا می تواند برای هر یک از ما مشکل باشد. به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مقاله را با سخت ترین مقاصد کوهنوردی در جهان آشنا سازیم. همراه ما باشید.

 

سخت ترین مقاصد کوهنوردی در جهان

1- کوه ماترهورن

ماترهورن

این کوه در آلپ پنین که یکی از خطرناک ترین قله های آلپ است قرار دارد. به علت ماهیت هرمی شکل و شیب بالای آن و همچنین ارتفاع 4478 متری اش، سالانه دارای تلفات بسیار زیادی است. طبیعتا هر کوهنوردی قادر به صعود این کوه نخواهد بود.

 

2- کوه مون بلان

مون بلان

کوه مون بلان واقع در بین مرز کشورهای فرانسه و ایتالیا می باشد و بلندترین کوه از رشته کوه های آلپ می باشد و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین و مهم ترین کوه های گردشگری و محبوب در اروپا به شمار می آید. سالانه بیش از بیست هزار نفر این کوه را فتح می کنند. اما برای صعود و کوهنوردی از آن نیاز به مهارت کافی نسبت به سایر کوه های آلپ ندارد. با این حال سالانه به میزان دفعات بالایی گزارش ریزش سنگ داده می شود. همواره به علاقه مندان به فتح این قله، توصیه می شود همیشه با به همراه داشتن وسایل مورد نیاز، نسبت به فتح این قله اقدام کنند. جالب است بدانید که ارتفاع این کوه 4807 متر می باشد.

 

3- کوه کنیا

کنیا

کوه کنیا در آفریقا، واقع در جنوب خط استوا قرار دارد. یک کوه آتشفشانی خاموش بوده که مدت به هزاران سال، قلل آن توسط یخ پوشانده شده است. این در حالی است که تعداد زیادی قادر به صعود این کوه شده اند. قبل از کوهنوردی از کوه کنیا، خودتان را برای سرمای بیش از حد و دمای بسیار پائین آماده کنید که مسیرهای یخی این کوه اعم از "  Diamond Couloir "  بسیار سخت هستند.

 

4- کوه البروس

البروس

کوه البروس یک آتشفشان خاموش در کوه های قفقاز روسیه می باشد و با توجه به موقعیت شمالی آن، بسیار سرد بوده و با این حال باز هم صعود از این کوه کار آسانی نیست. ارتفاع این کوه 5642 متر می باشد که متاسفانه تعداد جان باختگان این کوه به دلیل سرما در شب هنگام، بسیار زیاد است و باید مهارت های کافی در زمینه عبور از یخ را ارتقاع داده باشید.

 

5- کوه کلیمانجاور

کلیمانجاور

قله فوق بلندترین کوه آفریقا بوده که در تازانیا واقع شده است. سالانه مقصد کوهنوردان بسیار زیادی می باشد که همانند صعود به قلل هیمالیا چالش برانگیز نیست، اما دارای دمای پائینی به همراه وزش باد زیاد است. این کوه با ارتفاع 5898 متری دارای شیب های متعددی است که صعود از آن نیازمند آمادگی جسمانی بالایی می باشد.

 

6- کوه دنالی

دنالی

این کوه بلندترین قله در آمریکای شمالی و حتی یکی از قله های روی زمین است که سالانه تعداد زیادی کوهنورد از سرتاسر جهان به این منطقه سفر می کنند. این در حالی است که سالانه مرگ و میر زیادی در آن رخ می دهد و علت اصلی آن هم دمای بسیار سرد آن که گاها ممکن است به دمای منفی 59 درصد برسد می باشد. ارتفاع این کوه بزرگ 6194 متر بوده که در مقایسه با بسیاری از مقاصد کونوردی دیگر، میتواند چالشی بزرگ برای علاقه مندان به کوه نوردی باشد.

 

7- کوه سیولا گرنده

سیولا گرنده

قله ای در دامنه کوه " Huayhuash " پرو است که چندین چهره و یا به عبارتی مسیر دارد. مسیر شرقی آن راحت ترین مسیر برای عبور و صعود می باشد. این در حالی است که کوهنوردی از این منطقه نیاز به مهارت های کافی در زمینه حرکت از روی برف و همچنین کوهنوردی در شرایط سخت را دارد و اغلب کوهنوردان به دلیل ارتفاع 6344 متری این کوه بر این باور هستند که کوهنوردی از آن نسبتا آسان می باشد. اما اکثر آنها مدت کوتاهی بعد از پیمودن مسیر به سمت پائین کوه تغییر مسیر می دهند!

 

8- کوه گائوری شانکار

گائوری شانکار

گالوری شانکار قله ای در هیمالیا است که در 100 کیلومتری پایتخت نپال یعنی کاتماندو قرار گرفته است و از طرفی در مرز نپال و چین می باشد. با این حال نپال برای اولین بار در سال 1950 برای افراد توریست و جهانگرد باز شد و اما کوهنوردی از این کوه نیاز به مهارت های کافی می باشد. چراکه ارتفاع این کوه 7134 متر است و طبیعتا برای هر کسی طاقت فرا خواهد بود.

 

9- کوه ملونگتسه

ملونگتسه

ملونگتسه در شمال مرز نپال و چین قرار دارد که در مقایسه با کوه های دیگر دست نیافتنی تر می باشد. در نگاه اول به این کوه شاید ارتفاع بیش از حد آنرا احساس نکنید. اما جالب است بدانید که ارتفاع این کوه 7181 متر می باشد. عظمت و ارتفاع حیرت انگیز آن از بالای ابرها بسیار لذت بخش می باشد.

 

10-کوه باینتها براک

باینتها براک

این قله در محدوده کاراکورام پاکستان در ارتفاع 7285 متری واقع شده است که یکی از مرتفع ترین و بلندترین کوه های جهان برای کوهنوردی به شمار می آید. طبق گزارشاتی که وجود دارد اولین صعود این کوه در 1977 میلادی و دومین صعود آن در سال 2001 بود!

 

11- کوه گاشربروم 4

گاشربروم 4

گاشربروم ها قله هایی در قراقروم در مرز پاکستان و چین می باشند که گاشربروم 4 دارای ارتفاع 7925 متری است و برای اولین بار در سال 1959 میلادی این کوه فتح شد و به دلیل ارتفاع، آب و هوای بسیار سرد و برنده و گاها غیر قابل پیش بینی، شهرت دارد.

 

12- کوه نانگا پاربات

نانگا پاربات

نانگا پاربارت نهمین کوه بلند دنیا می باشد که از آن می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. این کوه در رشته کوه های هیمالیا واقع شده وارتفاع آن 8126 متر می باشد. هیچ فردی قادر به فتح این کوه ها در فصل زمستان نخواهد بود.

 

13-کوه کانگچنجونگا

کانگچنجونگا

سومین قله بلند جهان کهچهار قله دیگر در مجاورت آن قرار دارد و تمام آنها دارای ارتفاع بیشتر از 8450 متری هستند. این کوه در مرز هندوستان و نپال قرار گرفته است و آمار مرگ و میر 20% را به خود اختصاص داده که بسیار زیاد و حائل اهمیت است. شرایط آب و هوایی این منطقه نیز بسیار سرد می باشد که صعود از این کوه را سخت نموده است. با این حال برای رسیدن به این کوه 3 مسیر وجود دارد که یکی از این مسیرها " سیکیم " در هندوستان می باشد که از سال 2000 به دلیل خطر بیش از حد، بسته شد.

 

14-کوه ماکالو

ماکالو

ماکالو پنجمین قله مرتفع کره زمین بوده که تنها حدود 20 کیلومتر با کوه اورست فاصله دارد. این کوه در وسط مرز چین و نپال جای گرفته است که بی شک صعود از این کوه کار هر فردی نیست و افرادی که قصد کوهنوردی از این کوه را دارند، برای امنیت جانی توسط هلی کوپتر در قسمت مناسبی رها می شوند تا آسیبی به آنها نرسد. ارتفاع این کوه مرتفع 8481 متر می باشد.

 

15-کوه اورست

اورست

مرتفع ترین کوه جهان 

کوه اورست، بلندترین کوه کره زمین است که ارتفاع قله آن از سطح دریا 8848 متر می باشد و در تبت قرار گرفته است و سالانه تعداد زیادی از کوهنوردان برای کوهنوردی به این منطقه می روند. بی شک میتوان گفت این کوه، بزرگترین جالش برای کوهنوردان حرفه ای است.

 

سخت ترین کوه های جهان برای کوهنوردی

هر یک از ما برای گذراندن اوقات فراقت خود، به طور حتم تصمیمات مختلف و گوناگونی میگیریم که میتوانند مرتبط با موقعیت جغرافیایی که در آن زندگی میکنیم و یا به هر دلیل دیگری با هم  متفاوت باشند. اما به جرئت می توان گفت؛ کوهنوردی یکی از آن تصمیم هایی است که اغلب ما به دنبال آن خواهیم رفت.

10 عکس از مکان های گردشگری که نمی توانید در اینستاگرام منتشر کنید

چراغ های براقی که در برج ایفل قرار دارد، منظره زیبای گراند کانیون، کلیسای سیستین مزّین با آثار هنری میکل آنژ و ... از جمله مکان هایی هستند که همیشه مورد تحسین قرار دارند و تبدیل به بهترین مکان ها برای عکاسی شده اند اما باید گفت که انتشار این تصاویر چندان هم آسان نیست ما در این 10 عکس شما را با دلایل ممنوعیت آنها آشنا خواهیم کرد.

این عکس ها با روح و روانتان بازی میکند

گاهی اوقات ما مناظری را در اطراف خود مشاهده میکنیم که از توجه به آنها غافل هستیم به همین ترتیب در مقاله خود تصمیم گرفتیم برخی از این تصاویر را به نمایش بگذاریم.

آیا چیزی به نام چشم‌زخم واقعا وجود دارد؟

شاید این جملات برای شما هم آشنا باشد، «فلانی را چشم کردند»، «فلانی چشمش شور است»، «اسفند دود کن چشم نخوری!»، «حتماً چشمت کردند»، همانطور که میدانید اعتقاد به چشم زخم از قدیم در فرهنگ های مختلف وجود داشته و بیشتر برای دفع حرز، دعا و.. استفاده می¬شود، به همین خاطر حتماً شنیده¬اید که هنگام تعریف از چیزی بهتر است عبارت هایی مانند: «از چشم بد دور»، «بزنم به تخته» و «ما شاء الله» را به کار ببرید.

افزودن دیدگاه جدید