رفتن به محتوای اصلی
علمی

پورتال همگام چیست؟

0 55 بازدید
پنجشنبه، 8 اسفند 1398

پورتال همگام جامع ترین پورتال ملی مدارس کشور است

پورتال همگام یکی از برنامه های کاربردی به ویژه در مدارس و ادارات آموزش و پرورش میباشد که به منظور آسان کردن فرایندهای آموزشی، هماهنگ سازی کلیه سامانه های مزتبط با آن، ارائه دروس دوره های تحصیلی به صورت الکترونیکی و تحقّق یافتن عدالت آموزشی میباشد این پورتال بیشتر با هدف دسترسی سریع کاربران با هر درجه از توانایی در زمینه اطلاع رسانی اخبار مدارس طراحی گردیده است.

والدین با استفاده از پورتال همگام میتوانند اطلاعاتی را در زمینه قوانین و بخش نامه هایی که از سمت وزارت آموزش و پروش اعلام میگردد مطّلع شوند همچنین برای سایر اخبار از جمله تعطیلی مدارس در روزهای زمستان و سایر مناسبت ها آگهی کسب نمایند.

*چگونه وارد سامانه و پورتال همگام شوید

شما میتوانید با بازشدن سایت بر روی گزینه ورود کلیک کنید که در این لحظه پنجره ای برای شما نشان داده میشود که حاوی فهرستی است که نیاز به پرکردن اطلاعات شما میباشد.

*راهنما ورود به سامانه همگام

در پورتال همگام کد ملی شما همان نام کاربری است که با ورود به آن اگر شما قصد ارتباط با یکی از عناوین سطح مدرسه از جمله: معلم، دانش آموز، مشاور و..را داشته باشید میتوانید با مراجعه به مدیر مدرسه از ایشان بخواهید که رمز عبور برای واردشدن به سامانه را در اختیار شما قرار دهد.

اگر شما از پرسنل اداره آموزش و پرورش هستید و میخواهید برای انجام یکسری کار وارد سامانه شوید کافیست به کارشناس فناوری استان خود مراجعه نمایید تا نقش مرتبط با کار شما در سامانه را تعیین و رمز عبور را به شما بدهد به یاد داشته باشید که اگر اطلاعات مربوط به فیش حقوقی خود را درسامانه fish.medu.ir میبینید دیگر نیاز به گرفتن رمز ورود جدید نیست و از طریق آن میتوانید مجدّد به سایت ورود پیدا کنید.

نکته: گاهی اوقات ممکن است شما هنگام ورود به سامانه با عباراتی چون مشخصات شما اشتباه میباشد روبه رو شوید که در این زمان میتوانید با مراجعه به کارشناس مربوطه طبق توضیحات بالا رمز عبور جدید دریافت نمایید.

#BBD0E0 »

برچسب‌ها علمی

رویابینی خودآگاهانه؛ خوب یا بد؟

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در طول یک جلسه سخنرانی یا حتی سر کلاس درس، چشمانتان سنگین می‌شود و رفته رفته به خواب می‌روید، اما ذهن شما به شدت فعال است و خودآگاهتان تا حدودی به حرف سخنران توجه می‌کند اما چطور ممکن است هم خواب باشید و هم بیدار؟

نور آبی نمایشگر گوشی چگونه روی کیفیت خواب تاثیر می‌گذارد؟

نور آبی صفحه نمایش گوشی می‌تواند موجب بهم ریختن چرخه خواب شود. از آن جایی که کم خوابی تاثیرات منفی جبران ناپذیری روی بدن می‌گذارد، باید به شدت از آن دوری کرد. کمبود خواب سبب تجزیه آهسته و پیوسته مغز می‌شود، در نتیجه تاثیر منفی نور آبی نمایشگر گوشی رو سلامت جسمانی ما، بسیار بیشتر از چیزی است که تصور می‌کنید!

ابر هوش مصنوعی چه خطراتی برای انسان دارد؟

استیون هاوکینگ با توجه به پیشرفت این تکنولوژی بشر، به مردم این هشدار را داد که با رشد فناوری هوش مصنوعی که برخی از دانشمندان آن را با عنوان (ASl)معرفی کرده اند که احتمال دارد آغازگر تهدید بزرگی برای تمدّن انسانی و در نهایت به چالش کشیدن انها باشد این محقّق دلایل زیادی را برای نگرانی از این تکنولوژی در کنفرانس خود در لیسبون پرتغال مطرح کرد.

رفع صدمات نخاعی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی

به‌تازگی محققین و مهندسان دانشگاه مینه‌سوتا آمریکا، با کمک فناوری چاپ سه‌بعدی موفق به ابداع روش جدیدی برای درمان صدمات و آسیب‌های نخاعی شدند. در این روش محققین با تولید یک دستگاه چاپ سه‌بعدی جدید قادر خواهند بود تا افرادی که سال‌هاست از آسیب‌های نخاعی رنج می‌برند را درمان کرده و انجام امور را برای این بیماران سهولت بخشند.

افزودن دیدگاه جدید