رفتن به محتوای اصلی
تکنولوژی

اروپا می تواند انرژی کل زمین را از طریق توربین های بادی تأمین کند

0 103 بازدید
سه شنبه، 17 دی 1398

بر خلاف تصوّرات برخی از مردم و طبق گزارشاتی که از  دانشگاه آرهوس دانمارک و سایر موسسات بدست آمده است ، باید گفت زمین ظرفیت توربین های بادی برای تامین انرژی همه ی جمعیت جهان را داراست.

امروزه صحبت مردم بیشتر در مورد استفاده از انرژی باد به عنوان یک منبع تجدید پذیر میباشد. اما باید گفت از آنجایی که زمین ظرفیت کافی برای آماده سازی پایه های اولیه برای راه اندازی آن را ندارد، نمیتوان از آن به عنوان یک جایگزین محکم برای رایج ترین منابع  انرژی ها استفاده کرد.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته که تقریبا عکس موضوع بالا را اشاره میکند باید گفت بعضی از زمین های قاره اروپا که البته شامل مناطق مسکونی، حفاظت شده یا کوهستانی نمیباشند، چیزی حدود 9/4میلیون کیلومتر مربع (46درصد) این مساحت را برای ساخت توربین های بادی و آماده سازی مزارع بادی دارا هستند.

Energy supply

با استفاده از این زمین ها نه تنها برای تمام جمعیّت جهان، بلکه میتوان انرژی مردم را تا سال 2050 تامین کرد. در حال حاضر از این مساحت ها میتوان برای ساخت 6/11 میلیون توربین بادی و 5/52 تراوات انرژی الکتریکی استفاده به عمل آورد، این تایم زمانی میتواند موقعیت مناسبی برای جستجوی روش های دیگر بهینه سازی و پیدا کردن راه کارهایی برای دیگر انرژی های تجدیدپذیر باشد. این میزان علاقه از دولت ها به این موضوع در آینده مشخص خوهد شد.

برچسب‌ها تکنولوژی

تکنولوژی Li Fi چیست ؟

یکی از تکنولوژی های جدید که توسط اکوسیستم های جهانی رانده شده شکل گرفته، فناوری بی سیم تلفن همراه است که به جای فرکانس های رادیویی از نور استفاده میکنند. کلمه لای فای( Li Fi) به معنای وفاداری نور به کار میرود و در آینده آماده یکگارچه سازی با نسل 5G میباشد.

با تکنولوژی‌های برتر ۳۰ سال آینده آشنا شوید

با توجه به اینکه امروزه همه¬ی کشورها، در حال پیشرفت در زمینه فناوری هستند، کارشناسان توانسته اند تکنولوژیهای جدیدی را از جمله: شهرهای هوشمند، اینترنت اشیاء، ارزهای دیجیتال، خودروهای خودران و بلاک چین که در 30 سال آینده زندگی افراد را در جنبه های مختلف تحت تاثیر قرار میدهد را شناسایی و منتشر کنند

شبکه 5G در برابر انواع حملات آسیب پذیر است

اینترنت 5G از ویژگی های بیشتری نسبت به نسل قبلی خود یعنی 4G برخوردار است، از جمله خصوصیات برتر آن میتوان به امنیت شبکه اشاره کرد، نسل جدید ارتباطات موضوعی می¬باشد که همانند امنیت، نسبی بوده و نمیتوان با اطمینان آن را بستری امن دانست، همچنین محقّقان 11 اکسپلویت در این شبکه پیدا کردند که میتوان برای نظارت و ایجاد اختلال از آنها استفاده نمود

نگاهی به اینترنت TD-LTE در مقایسه با ADSL و دیتای موبایل

در حال حاضر کاربران ایرانی سومین دهه از نسل اینترنت در ایران را تجربه می¬کنند طبق گزارشات از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم اکنون بیش از 62 میلیون کاربر ایرانی از اینترنت موبایل یا پهن باند سیار و حدود 9 میلیون و 57 هزار مشترک از پهن باند ثابت استفاده می¬کنند، زیاد شدن تعداد کاربران و نوع مصرف انها نشان دهنده انتخاب آنها از روش های دسترسی به اینترنت است.

افزودن دیدگاه جدید