رفتن به محتوای اصلی
خودرو

صندلی هوشمند خودرو

0 27 بازدید
00:56
سه شنبه، 6 اسفند 1398

گاهی اوقات پیش می آید که کودکان در خودرو میخوابند و همین امر منجر به فراموشی والدین از کودک میشود به همین منظور شرکت هیوندا در سال 2019 سیستمی را تحت عنوان اخطار حضور کودک در صندلی عقب طراحی کرده است که با استفاده از این تکنولوژی های روز میتوان امنیت برخی سیستم ها را بالا برد.

فرض کنید کودکی در داخل خودرو میباشد و راننده بی اطلاع ماشین را ترک میکند در این حالت، سیستم به کار برده شده در هیوندا، صندلی عقب را به وسیله امواج آلتراسونیک اسکن میکند و در صورت هرگونه حرکت بوق خودرو را به صدا در می آورد و به وسیله تکنولوژی blue Link یک پیام هشدار به راننده ارسال میکند و آن را از وضعیت درون اتومبیل مطّلع میسازد.

جالب است بدانید که این شرکت، سیستم را با هدف جلوگیری از به وقوع پیوستن تراژدی مرگ کودکان در خودرو گرم طراحی کرده که در ویدئو زیر میتوانید توانمندی قدرت این فناوری را به خوبی مشاهده کنید.

برچسب‌ها خودرو

پیمایش هر خودرو پس از روشن شدن چراغ بنزین چند کیلومتر است؟

رانندگان معمولاً زمانیکه چراغ صفحه پشت آمپر خودروشان روشن می­شود احساس نگرانی می­کنند، زیرا ماندن در جاده­ای با مسافت طولانی بسیار دلهره­آور است، اما اگر بدانید که هر خودرو بعد از روشن شدن چراغ بنزین چند کیلومتر می­پیماید، اندکی امیدوار خواهید شد، در ادامه با بررسی این موضوع همراه آنلاک ایدی 24 باشید.

نشانگر سوخت خودرو چگونه کار می‌کند؟

رانندگی در حالتی که نشانگر سوخت (گِیج بنزین) روی حالت خالی قرار دارد استرس زیادی را به وجود می آورد، اگر شما جزء آن دسته رانندگان کنجکاوی هستید که می‌خواهید بدانید چه مسافتی را می‌توان در این حالت پیمود، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

عمر باتری خودروهای الکتریکی چقدر است؟

خودروهای الکتریکی به خاطر اینکه قطعات متحّرک کمتری نسبت به پیشرانه‌ی احتراق‌داخلی دارند همچنین از جعبه‌دنده‌های تک‌ سرعته استفاده می­کنند، در مقایسه با ماشین های بنزین سوز ساده­تر به نظر می­رسند، اما مسئله­ای که بیشتر افراد به ویژه 46 درصد خریداران را درگیر خود کرده و باعث می­شود در خرید این خودروها عجله نداشته باشند، باتری آنهاست،

معرّفی تویوتا ای-ریسر کانسپت ، با خودروهای اسپرت در آینده آشنا شوید

تویوتا یک شرکت خودروسازی ژاپنی است که در نمایشگاه توکیو 2019 توانست برخی محصولات خودش را به نمایش بگذارد، ای-ریسر کانسپت (Toyota e-Racer) یکی از سوپرایزهای این شرکت به عنوان خودروهای اسپرت در آینده می¬باشد که در ادامه به معرّفی آن خواهیم پرداخت.

افزودن دیدگاه جدید