رفتن به محتوای اصلی
خودرو

خودرو لوتوس اوویا (Lotus Evija)

0 12 بازدید
23:41
پنجشنبه، 8 اسفند 1398

EVija یک خودروی تمام الکتریک میباشد که توسط یک شرکت انگلیسی به نام لوتوس و با همکاری گروه مهندسی ویلیامز ساخته شده است.

اوویا را میتوان قدرتمندترین هایپرکار الکتریکی دانست که با ویژگی هایی مانند: شتاب صفر تا96 کیلومتر در مدت زمان کمتر از 3ثانیه، داشتن حداکثر سرعت 320 کیلومتر در ساعت، وزن1680 کیلویی، قدرت فوق العاده بالا و استفاده از شارژرهای 800 کیلو واتی، آن را به عنوان یک ابر خودرو به حساب آورد.

راسل کار؛ طراح این خودرو میگوید هیچ محدودیتی برای قدرت ارسالی به هر کدام از چرخ ها در این ماشین وجود ندارد و این خصوصیت هم بخاطر، طراحی فوق العاده پلتفرم آن میباشد.

برچسب‌ها خودرو

پیمایش هر خودرو پس از روشن شدن چراغ بنزین چند کیلومتر است؟

رانندگان معمولاً زمانیکه چراغ صفحه پشت آمپر خودروشان روشن می­شود احساس نگرانی می­کنند، زیرا ماندن در جاده­ای با مسافت طولانی بسیار دلهره­آور است، اما اگر بدانید که هر خودرو بعد از روشن شدن چراغ بنزین چند کیلومتر می­پیماید، اندکی امیدوار خواهید شد، در ادامه با بررسی این موضوع همراه آنلاک ایدی 24 باشید.

نشانگر سوخت خودرو چگونه کار می‌کند؟

رانندگی در حالتی که نشانگر سوخت (گِیج بنزین) روی حالت خالی قرار دارد استرس زیادی را به وجود می آورد، اگر شما جزء آن دسته رانندگان کنجکاوی هستید که می‌خواهید بدانید چه مسافتی را می‌توان در این حالت پیمود، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

عمر باتری خودروهای الکتریکی چقدر است؟

خودروهای الکتریکی به خاطر اینکه قطعات متحّرک کمتری نسبت به پیشرانه‌ی احتراق‌داخلی دارند همچنین از جعبه‌دنده‌های تک‌ سرعته استفاده می­کنند، در مقایسه با ماشین های بنزین سوز ساده­تر به نظر می­رسند، اما مسئله­ای که بیشتر افراد به ویژه 46 درصد خریداران را درگیر خود کرده و باعث می­شود در خرید این خودروها عجله نداشته باشند، باتری آنهاست،

معرّفی تویوتا ای-ریسر کانسپت ، با خودروهای اسپرت در آینده آشنا شوید

تویوتا یک شرکت خودروسازی ژاپنی است که در نمایشگاه توکیو 2019 توانست برخی محصولات خودش را به نمایش بگذارد، ای-ریسر کانسپت (Toyota e-Racer) یکی از سوپرایزهای این شرکت به عنوان خودروهای اسپرت در آینده می¬باشد که در ادامه به معرّفی آن خواهیم پرداخت.

افزودن دیدگاه جدید