رفتن به محتوای اصلی
کنسول و بازی

همه شخصیت‌ های مورتال کمبت 11 ؛ از اسکورپیون تا قهرمان‌های تازه وارد

0 7 بازدید
یکشنبه، 14 دی 1399

بازی مورتال کمبت 11 تا مدتی دیگر راهی بازار خواهد شد. هرچند وقت یک‌بار هم شخصیت‌های مختلف این بازی تایید می‌شوند. البته این مجموعه بازی‌ها آنقدر شخصیت دارند که نمی‌شود تمام آن‌ها را در یک نسخه از بازی قرار داد. به همین دلیل، همیشه جای یک‌ یا چند شخصیت خالی است. هدف از این مقاله معرفی تمامی شخصیت های موتال کمبت 11 می باشد.

 

1-Scorpion

تصور مورتال کمبت بدون «اسکورپیون» امکان پذیر نیست. نینجایی که همیشه در این بازی‌ها حضور داشته و یکی از شخصیت‌ های اصلی مورتال کمبت 11 هم به‌حساب می‌آید. او نینجایی است که یک‌بار کشته شده و از مرگ باز گذشته است. دیالوگ مشهور او که Get Over Here است، ترس به وجود همگان می اندازد.

اسکورپین

 

2-Sub-Zero

در حالی که اسکورپیون حرکات آتشینی اجرا می‌کند، «ساب-زیرو» سرما و یخ را بر سر دشمنانش نازل می‌کند. او هم یکی دیگر از اصلی ترین شخصیت‌هایی است که در تمامی نسخه‌های منتشر شده از این مجموعه حضور داشته است.

ساب زیرو

 

3-Raiden

خدای رعد و برق، یکی از محبوب‌ترین شخصیت های مجموعه مورتال کمبت می باشد که در همه نسخه‌ها حضور داشته است. او فرستاده‌ای از بهشت است؛ اما در مورتال کمبت ۱۱ دیگر یک قهرمان نیک نیست و به گروه شخصیت های منفی پیوسته است و همچنان قدرت‌های خداگونه خود را دارد. Raiden در این بازی قدرت‌های تاریکی دارد و با رعدوبرق قرمز رنگ به جنگ دشمنان می‌رود.

رایدن

 

4- Geras- شخصیت جدید

شخصیت Geras برای اولین بار است که به مورتال کمبت اضافه شده است. توانایی بی نظیر او در کنترل زمان و شن است. از حرکات شنی او می‌توان به‌عنوان Projectile Attack یا حمله‌های از راه دور استفاده کرد. او حتی می‌تواند یک مدل بدلی از خودش درست کند و با استفاده از آن به فریب دشمنانش بپردازد. همچنین، توانایی کنترل زمان می تواند او را در پیش بینی حرکات دشمنانی یاری رساند.

شخصیت گراس

 

5- Kollector شخصیت جدید

شخصیت Kollector هم یکی دیگر از قهرمان‌های تازه وارد مورتال کمبت است. او وظیفه دارد که همه‌چیز را جمع آوری کند تا بتواند با این کار شائو کان را تحت تاثیر قرار دهد. «کالکتور» از پولدارهای Outworld دزدی می‌کند و با این کار برای خودش ثروتی دست‌وپا کرده است. پس از مرگ شائو کان و به‌قدرت رسیدن کوتال‌کان، کالکتور در لیست مرگ کوتال کان قرار می‌گیرد.

شخصیت کالکتور

 

6-Sonya Blade

ژنرال «سونیا» بلید هم در مورتال کمبت 11 حضور خواهد داشت و بی‌رحم‌تر از همیشه دشمنان را نابود میکند. او پس از ازدواج با جانی کیج و بچه‌دار شدن، دورباره به یکی از قهرمان‌های مورتال کمبت مبدل شده است. او همچنان حرکات اکروباتیک مخصوص خود را انجام می‌دهد.

سونیا بلید

 

7-Baraka

«باراکا» در مورتال کمبت ۹ شخصیت داستانی نبود و تنها به‌عنوان یک قهرمان قابل بازی در این عنوان حضور داشت. او یکی از خشن‌ترین قهرمان‌های بازی است و صحنه‌های به‌شدت خونینی خلق می‌کند.

باراکا

 

8-Kitana

یکی از اعضای خاندان سلطنتی به مورتال کمبت 11 بازگذشته است. او شاهزاده‌ای با ۱۰ هزار سال سن است که مانند یک جوان ۲۰ ساله می‌ماند. او زمانی دخترخوانده شائو کان بوده و حتی رهبر نیروهای Outworld برای سرنگونی شائو کان بوده است.

کیتانا

 

9-Skarlet

«اسکارلت» یکی از شخصیت‌های حیرت انگیز این بازی می باشد. او از مورتال کمبت ۹ در این مجموعه حضور داشت؛ اما شایعه حضور او در این مجموعه بسیار قدیمی است. در دهه ۹۰ میلادی شایعه شده بود که یک نینجای زن در مورتال کمبت ۲ حضور دارد. حالا اسکارلت در مورتال کمبت ۱۱ همراه با قدرت های عجیبی که برایش طراحی شده است، حضور دارد.

شخصیت اسکارلت

 

10-Kung Lao

یکی از اعضای قدیمی معبد شائولین که به «کونگ لائو» معروف بود. او با شانگ‌سونگ و کوان‌چی اتحادی مرگ‌بار را تشکیل داده بودند. او به مورتال کمبت ۱۱ آمده تا ثابت کند چیزی از لو کنگ کم ندارد.

کونگ لئو

 

11-Kano

مورتال کمبت بدون حضور یکی از محبوب‌ترین مزدورهای تاریخ دیگر مورتال کمبت نیست. «کینو» با آن صورت نیمه آهنی که دارد در قسمت یازدهم هم قابل بازی است. کسی که تنها برای از بین بردن سونیا بلید به این مسابقات آمده و هنوز نمی‌دانیم او چه نقشی در داستان این قسمت دارد.

شخصیت کانو

 

12-Jade

شخصیت «جید» را برای اولین بار در مورتال کمبت 3 دیدیم. یک نینجا بسیار خطرناک که به‌راحتی دشمنان را نابود میکند. جید در حالی که مرده بود، اما توسط کوان‌چی دوباره زنده شده و در مورتال کمبت 11 حضور دارد.

شخصیت جید

 

13-Cetrion شخصیت جدید

شخصیت «ستریون» را هم برای بار اول است که در این مجموعه مشاهده می‌کنیم. اولین Elder God که می‌توان با آن بازی کرد. او با استفاده خاک، آتش، آب‌ و هوا به مبارزه با دشمنان می پردازد. در ضربه آخر هم به هیولایی بزرگ‌تر از زمین تبدیل می‌شود و دشمن خود را با نوری که از دهانش خارج می‌شود، از بین می‌برد.

شخصت cetrion

 

14-Johnny Cage

«جانی کیج» هم یکی از با محبوب ترین شخصیت‌های مورتال کمبت است، ظاهر او کمی با آن چیزی که در مورتال کمبت X دیده بودیم، متفاوت است. کیج یکی از هفت شخصیت اصلی این مجموعه است و یک هنرپیشه بسیار پر ادعا هم به‌حساب می‌آید.

شخصیت jonny cage

 

15-Cassie Cage

دختر سونیا بلید و جانی کیج هم در این بازی حضور دارد. «کسی کیج» را برای اولین بار در مورتال کمبت 10 دیده بودیم. شیوه‌ مبارزه او هم شبیه به جانی کیج و سونیا بلید است.

شخصیت cassie cage

 

16-Erron Black

از لیست اچیومنت‌های لو رفته بازی مشخص شد که «ارون بلک» هم در موتال کمبت 11 حضور دارد. البته کمی بعد استودیوی سازنده حضور این شخصیت را رسما تایید کرد. اولین حضور این شخصیت در مورتال کمبت X بود که خیلی سریع طرفداران زیادی پیدا کرد.

شخصیت erron black

 

17-Liu Kang

قهرمان معبد شائولین و زمین هم در این بازی دیده می‌شود. «لو کنگ» توسط معبد شائولین آموزش دیده و در اولین نسخه مورتال کمبت توانست شنگ‌سونگ را شگست دهد. این کار او باعث نجات زمین شد. او یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های این سری به‌حساب می‌آید.

شخصیت liu kang

 

18-کوتال کان

«کوتال کان» رییس ارون بلک به‌حساب می‌آید که در نسخه یازدهم مورتال کمبت حضور دارد. کوتال کان هم‌ اکنون حاکم Outworld است. او می‌تواند با استفاده از قدرت خورشید با دشمنان مقابله کند. خورشید قدرت او را افزایش می دهد.

شخصیت کوتال کان

 

19-Jacqui Briggs

«جکی بریگز» دختر جکس و یکی از اعضای گروه ضربت کسی کیج به‌حساب می‌آید. این شخصیت را برای اولین بار در مورتال کمبت 10 مشاهده کردیم و در نسخه 11 آن نیز در دسترس خواهد بود.

شخصیت Jacqui Briggs

 

20-Noob Saibot

«ساب-زیرو» اصلی به مورتال کمبت 11 بازگشته است. نوب سایبات با نام اصلی بای-هان، در ابتدا روی نسخه آرکید مورتال کمبت دیده شد. بای-هان به قتل می‌رسد و برادر بزرگ‌تر او به‌عنوان ساب-زیرو انتخاب می‌شود؛ اما ساب-زیرو اصلی یا همان بای-هان به شکل مخفیانه به نوب سایبات تبدیل می‌شود. این شخصیت در مورتال کمبت 2 قابل بازی نبود؛ اما در مورتال کمبت 3 این امکان فراهم شد.

شخصیت Noob Saibot

 

21-D’vorah

«دوورا» هم یکی دیگر از شخصیت‌های جدید این مجموعه به‌حساب می‌اید که برای اولین بار در مورتال کمبت 10 حضور داشت. او یک زن حشره مانند است که با استفاده از حشره‌هایی که در کنترل دارد، به مبارزه با دشمنان می پردازد. دوورا دومین فرمانده اصلی کوتال کان به‌حساب می‌آید.

شخصیت D’vorah

 

22-Kabal

اولین بار «کابال» را در مورتال کمبت 3 مشاهده کردیم؛ اما هم اکنو به یک قهرمان شناخته شده مبدل شده است. کابال در مورتال کمبت 10 قابل بازی نبود و نقش کوتاهی در داستان ایفا کرد؛ اما حالا در مورتال کمبت 11 حضور دارد.

شخصیت Kabal

 

23-Jax

«جکسون بریگز» یا «جکس» یک سرباز سایبری به‌حساب می‌آید که هر دو دست خود را در جنگ از دست داده است. به همین دلیل دو دست رباتی برای آن طراحی شده که قدرت او را دو چندان کرده است.

شخصیت Jax

 

24-شانگ سونگ – شخصیتی DLC

«شانگ سونگ» اولین شخصیتی است که در قالب DLC به این بازی اضافه می‌شود. او یکی از شخصیت‌های منفی اصلی این مجموعه بازی‌ها می باشد. او در نسخه آرکید قسمت اول مورتال کمبت به‌عنوان غول آخر شناخته می‌شد؛ اما در نسخه کنسولی به شخصیت یکی مانده به غول آخر تبدیل شد. برای حضور این شخصیت در مورتال کمبت 11 از آقای «هیرویوکی تاگاوا» استفاده شده است. تاگاوا قبلا هم در نقش شانگ‌سونگ در فیلم مورتال کمبت سال ۱۹۹۵ بازی کرده بود.

شخصیت شانگ سونگ – شخصیتی DLC

 

25-شائو کان – پیش خرید

در خط داستانی فعلی مورتال کمبت «شائو کان» مرده است و در حالی که نمی‌دانیم او در داستان مورتال کمبت 11 حضور دارد یا نه، مشخص شده که می‌توان با این شخصیت بازی کرد. تنها کافی است بازی را پیش‌خرید کنید تا به شائو کان دسترسی داشته باشید.

شخصیت شائو کان

 

26-Shinnok

در تریلر داستانی که از مورتال کمبت 11 به نمایش درآمد، «شینوک» توسط Raiden کشته شد و به‌احتمال زیاد به‌عنوان شخصیت قابل بازی در این عنوان حضور نخواهد داشت.

شخصیت Shinnok

 

27-Kronika

«رونیکا» یک شخصیت زن کچل است که در تریلر داستانی بازی مشاهده کردیم. او این توانایی را دارد که در زمان‌های مختلف و حتی دنیاهای موازی حضور پیدا کند. همین قدرت او باعث می‌شود که مبارزه کردن با رونیکا غیرممکن باشد. پس به‌عنوان شخصیت قابل بازی در این عنوان حضور ندارد.

شخصیت Kronika

 

28-Rain

«رین» را برای اولین بار در مورتال کمبت 3 مشاهده کردیم. شایعات می‌گویند که این شخصیت در مورتال کمبت 11 قابل بازی خواهد بود.

شخصیت Rain

 

برچسب‌ها سرگرمی

سونی خواهان انتقال سریع‌تر بازیکنان به پلی استیشن 5 است

گزارشات حاکی از آن است که پلی استیشن 4 توانسته لقب دومین کنسول پرفروش را به خود اختصاص دهد، سونی قصد دارد این روند برای کنسول نسل جدیدش هم تکرار شود، در مصاحبه با جیم رایان؛ رئیس کمپانی پلی استیشن متوّجه شدیم که هدف اصلی این شرکت انتقال جامعه کاربری PS4 به نسل جدید می­باشد،

واقعیت مجازی با کیت جدید نینتندو Labo

طبق گزارشات اخیر نینتندو، جدیدترین بسته محصولات خود تحت عنوان Nintendo Labo یعنی Toy-Con 04 را معرّفی کرد تا بتواند طرفداران خود را به دنیای واقعیت مجازی ببرد، پیش از این نیز نینتندو 3 بسته از Toy-Con 1 که بیشتر جنبه فانتزی و کودکانه داشت، به بازار عرضه کرده بود، امّا با معرّفی Toy-Con 4 و دوربین VR نشان داد که او علاوه بر رده سنی پایین به سنین بزرگسال نیز توجّه دارد.

سونی علاوه بر ps5 به دنبال ساخت کنسول دیگری هم هست

طبق patent ثبت شده، سونی در حال حاضر مشغول فعالیت بر روی کنسول جدیدی است که هیچ شباهتی به کنسول نسل قبل خود ندارد و در حقیقت به دنبال طراحی و ساخت یک کارتریج بازی می­باشد، احتمال دارد که سونی از این محصول در کنسول های جدید که تاکنون اطّلاعاتی در رابطه باآنها نداشتیم، استفاده نماید، یکی از موارد دیگری که تحقّق این طرح را بیشتر می­کند، اشاره به یوجین موریساوا؛ یکی از کارگردانان ارشد بخش طراحی سونی در بخش طراح این پتنت به حساب می­آید.

نام پلی استیشن به عنوان پرفروش‌ترین برند کنسول‌های خانگی در گینس ثبت شد

سونی اولین کنسول خود را 25 سال قبل در کشور ژاپن عرضه کرد، محبوبیت محصولات این شرکت به جایی رسید که حتّی تا امروز نیز به حیات خود ادامه داده است و خیلی از افراد با بازی های آن آشنا هستند، در روزهای جشن تولد 25 سالگی سونی، رکوردهایی نیز به نام آن ثبت شد.

افزودن دیدگاه جدید